Czyszczenie i mycie dachów Warszawa

czyszczenie dachów Warszawa 001

Choć jest to jedna z najmniej widocznych powierzchni budynku (szczególnie wielopiętrowego), to dach również powinien być regularnie czyszczony. W zależności od pokrycia różne zanieczyszczenia mogą wpływać na jego trwałość, np. w przypadku blachy mycie dachu może zapobiec przerdzewieniu. Natomiast czyszczenie dachów wykonanych z dachówek ceramicznych zapobiega omszeniu, a tym samym – wniknięciu w ich strukturę szkodliwej wilgoci. Innymi słowy, dbanie o czystość dachów to nie tylko estetyka, ale i sposób na przedłużenie ich żywotności. Wykonanie tego zadania często wymaga wejścia na dużą wysokość. Stąd też jego samodzielna realizacja może być niebezpieczna, tym bardziej, jeśli nie dysponuje się specjalistycznym sprzętem. My natomiast mamy wszystko, by zagwarantować Ci profesjonalne czyszczenie dachu. W Axera tworzymy zgrany zespół specjalistów, który szybko i skutecznie zajmie się myciem zewnętrznych powierzchni budynku, w tym zadaszenia. Zapewniamy, że dzięki nam będzie ono wyglądało świeżo i elegancko.

mycie dachów Warszawa 002

Oczyszczanie dachów

Wykonujemy mycie dachów z różnych zanieczyszczeń. Pozbędziemy się sadzy, mchu, glonów, grzybów, rdzy, a także ptasich odchodów. Każde z nich wpływa nie tylko na estetykę pokrycia dachowego, ale i na jego trwałość. Dlatego raz na jakiś czas dobrze zlecić tego typu usługę specjalistom. Nasza oferta skierowana jest przede wszystkim do Klientów z Warszawy i jej najbliższych okolic. Dlaczego warto wybrać akurat firmę Axera? Mamy doświadczenie, umiejętności i niezbędny sprzęt, pozwalający wykonać całe zlecenie szybko, skutecznie i bezpiecznie. Stosujemy biodegradowalne środki chemiczne, które nie tylko usuwają wszelkie zanieczyszczenia, ale i pozostają obojętne dla środowiska naturalnego. Podczas pracy używamy wyłącznie profesjonalnych myjek, gwarantujących maksymalną efektywność.

Elastyczny cennik dopasowany do potrzeb klienta

Jesteśmy też elastyczni – zaproponowany Klientowi cennik zawsze jest indywidualnie dopasowany do Jego potrzeb. Z drugiej strony pracujemy w każdy dzień tygodnia i możemy umówić się z Tobą w terminie, który najbardziej Ci pasuje. Jeśli więc szukasz w Warszawie specjalistów, oferujących profesjonalne czyszczenie dachów – zgłoś się do nas! Oferta mycia dachu jest skierowana przede wszystkim do klienta indywidualnego, posiadającego dom jednorodzinny.

czyszczenie dachów Warszawa 005
mycie dachów Warszawa 006

Najczęstsze zabrudzenia

Najczęściej występujące zabrudzenia na dachu to:

 • Różnego rodzaju porosty, mchy i grzyby
 • Rdza
 • Sadza
 • Ptasie odchody, żywica z drzew.

Jakie dachy myjemy?

Wykonujemy mycie dachów wykonanych z:

 • dachówki ceramicznej,
 • dachówki cementowej,
 • blachy lub blachodachówki,
 • gontu bitumicznego.
Czyszczenie dachów polega na zastosowaniu kolejno:
 
 • panowania, czyli pokrycia powierzchni pianą, która wchodzi w reakcję z zanieczyszczeniami,
 • zmycia wodą pod dużym ciśnieniem oczyszczanej powierzchni,
 • nałożenie na dach środka biobójczego opóźniającego powstawanie zielonych nalotów, mchów, porostów.
 • Dodatkowo w ramach usługi czyścimy i myjemy rynny.

czyszczenie dachów Warszawa 008
czyszczenie dachów Warszawa 009

Jak czyścimy dachy

W przypadku gontu bitumicznego. nie stosujemy mycia wysokociśnieniowego a metodę mycia niskociśnieniowego z zastosowaniem odpowiednio dobranych biodegradowalnych środków chemicznych. Powierzchnia dachówki betonowej charakteryzuje się dużą chropowatością, co stwarza przyjazne warunki do rozwoju alg, mchów, grzybów i porostów Dachówki ceramiczne w zależności od ich rodzaju, cechują się różną strukturą powierzchni. Najszybszemu zabrudzeniu ulegają dachówki ceramiczne naturalne, następnie angobowane. Najdłużej czyste pozostają dachówki ceramiczne glazurowane. Dachówki ceramiczne naturalne i angobowane są lekko chropowate i podobnie jak w przypadku dachówek betonowych ich powierzchnia jest podatna osadzaniu się różnych mikroorganizmów, mchów, kurzu i pyłów powodując niszczenie powłoki i widoczne zabrudzenia. Mycie dachu wykonujemy przy użyciu technik linowych, z podnośnika koszowego lub drabin dachowych specjalnie przystosowanych do tego typu prac.

Impregnacja dachu

Po umyciu dachu możemy go również zaimpregnować odpowiednim środkiem aczkolwiek taką usługę wyceniamy oddzielnie ze względu na znaczne koszty takich prac.
Korzyści wynikające z mycia dachu to przede wszystkim:

 • przedłużenie żywotności dachu
 • uniknięcie wysokich kosztów napraw
 • poprawa wyglądu domu
Regularny serwis pozwala chronić szkliwo dachówki. Taka czynność powinna zostać wykonywana systematycznie co kilka lat. Mycie dachówki jest zalecana przez większość cenionych producentów dachówek.

czyszczenie dachów Warszawa 101
czyszczenie dachów Warszawa 110

Czyszczenie dachu z blachy

Do umycia dachu wykonanego z blachy dużego używamy ciśnienia wody, które spowoduje oderwanie się starej, łuszczącej się farby, zmyje zabrudzenia, sadzę i rdzę. W przypadku wystąpienia silnych zabrudzeń powierzchni do pracy stosujemy odpowiednie środki chemiczne. Jeżeli na dachu wykonanym z blachy zaobserwujemy ogniska korozji wówczas konieczne jest jej wyczyszczenie, odtłuszczenie całego dachu i przygotowanie blachodachówki do malowania. Takie postępowania zahamuje proces niszczenia powierzchni.

Pozycjonowanie - KOWAL24.pl