Firma Axera zajmuje się usługami typu mycie elewacji, mycie dachów, mycie kostki brukowej oraz myciem powierzchni szklanych przy użyciu systemy mycia wodą zdemineralizowaną od 2016 roku. Usługi realizujemy przede wszystkim w Warszawie i okolicach oraz w całym województwie mazowieckim. Wyceny naszych usług wykonujemy w zdecydowanej większości na podstawie tak zwanej wizji lokalnej. Nasz przyjazd na miejsce jest bezpłatny. Taki sposób wyceny jest najbardziej rzetelny i daje gwarancję, że przy rozpoczęciu usługi jej cena nie ulegnie zmianie. W sporadycznych wypadkach wycenę usługi określamy na podstawie zdjęć czy podanych wymiarów obiektu.
Mycie elewacji
Na to jak szybko elewacja ulega zabrudzeniu wpływ ma kilka czynników aczkolwiek dwa z nich są najistotniejsze: usytuowanie budynku i rodzaj zastosowanego tynku.
Budynek znajdujący się koło ruchliwej arterii będzie narażony na tzw., brud komunikacyjny czyli kurz, osady ze spalin czy pył z opon i klocków samochodowych. Jeśli dom będzie usytuowany na działce leśnej, leśno-budowlanej lub na terenie o dużej wilgotności to duże zacienienie i wilgoć spowodują to, że na ścianach bardzo szybko pojawią się glony, mchy, grzyby czy pleśnie.
Tynki mineralne
Drugi czynnik mający wpływ na częstotliwość mycia elewacji to rodzaj zastosowanego tynku a dokładnie jego poziom nasiąkliwości i skłonność do zatrzymywania brudu. Najczęściej stosowane są tynki cienkowarstwowe. Wśród nich znajdują się tynki mineralne, które charakteryzują się dużą nasiąkliwością i na nich najszybciej powstają " zielone naloty". Dużo mniej chłonne i odporne na zabrudzenia są tynki silikatowe, silikonowe jak i akrylowe przez co zdecydowanie dłużej nie zmieniają koloru. Zawarte w nich naturalne biocydy posiadają właściwości ochronne i zabezpieczają przed biologicznymi zabrudzeniami. Oczywiście na zatrzymywanie zanieczyszczeń ma wpływ faktura tynku. Im gładsza tym lepiej. Tynk typu kornik ze względu na ogromną ilość zagłębień bardzo szybko ulega zabrudzeniu i tym samym stwarza dogodne warunki do osadzania się glonów, mchów czy grzybów. Tynk typu baranek jest mniej podatny na zabrudzenia ponieważ jest gładszy - tym bardziej im mniejsza średnica ziarna została użyta do jego produkcji.
Elewacje szklane
Obecnie bardzo często spotykamy się z elewacjami wykonanymi ze szkła. Do utrzymania ich w czystości często używany jest system mycia powierzchni wodą zdemineralizowaną. Pozwala na mycie powierzchni z poziomu gruntu do 20 matrów. Mycie szkła wodą zdemineralizowaną jest bardzo skuteczne, po myciu nie pozostają żadne smugi czy zacieki.. Ta metoda wykorzystywana jest również do mycia paneli słonecznych.
Mycie dachów
Tak jak w przypadku mycia elewacji wpływ na brudzenia się dachu ma położenie budynku i rodzaj zastosowanego materiału a dokładnie jego chropowatość. Dom, który stoi na działce niezadrzewionej jest mniej narażony na spadające liście, czy gałęzie niż przypadku gdy dom usytuowany jest na działce zadrzewionej, w sąsiedztwie lasu, lub dużych drzew. Opadające liście i gałęzie gromadzą się w koszach dachu, przy oknach dachowych, kominach i rynnach. Tym samym :zatrzymują wilgoć a to stwarza szybko warunki do pojawienia się biologicznych zanieczyszczeń.
Powierzchnie dachów
Drugi czynnik mający wpływ na częstotliwość mycia dachu to rodzaj powierzchni. Powierzchnia dachówki betonowej charakteryzuje się dużą chropowatością, co stwarza przyjazne warunki do rozwoju alg, mchów, grzybów i porostów Dachówki ceramiczne w zależności od ich rodzaju, cechują się różną strukturą powierzchni. Najszybszemu zabrudzeniu ulegają dachówki ceramiczne naturalne, następnie angobowane. Najdłużej czyste pozostają dachówki ceramiczne glazurowane. Dachówki ceramiczne naturalne i angobowane są lekko chropowate i podobnie jak w przypadku dachówek betonowych ich powierzchnia jest podatna osadzaniu się różnych mikroorganizmów, mchów, kurzu i pyłów powodując niszczenie powłoki i widoczne zabrudzenia. W przypadku gontu bitumicznego. nie stosujemy mycia wysokociśnieniowego a metodę mycia niskociśnieniowego z zastosowaniem odpowiednio dobranych biodegradowalnych środków chemicznych.
Czyszczenie kostki brukowej
W przypadku czyszczenia kostki brukowej najistotniejsza jest tu systematyczność w pielęgnacji powierzchni. Kostka brukowa jest najbardziej eksploatowaną powierzchnią i narażoną na różne czynniki takie jak słońce, deszcz, zalegające opadłe liście, plamy z oleju samochodowego czy plamy powstałe po tak zwanym grillowaniu. Ważnym elementem przy pielęgnacji kostki brukowej jest również kontrola stanu szczelin a dokładnie ich wypełnienia. Pogłębiające się szczeliny destabilizują konstrukcję i doprowadzają do mikrouszkodzeń – zwłaszcza gdy w szczelinach gromadzi się woda, która przy "przejściu przez 0" zamarza i rozsadza kostkę.
Impregnacja kostki brukowej
Kolejnym elementem, ważnym w utrzymaniu bruku w czystości jest impregnacja. która skutecznie zabezpiecza powierzchnię przed wnikaniem w strukturę kostki zanieczyszczeń oraz przed nadmiernym wchłanianiem wilgoci. Impregnacja zalecana jest zwłaszcza w przypadku kostki brukowej niższej jakości. Impregnację należy wykonywać w ciepłe i suche dni, jednak nawierzchnia nie może być rozgrzana i pddana wysokiemu nasłonecznieniu.